Навчально-практичні центри

21 червня 2018р. у Новокаховському вищому професійному училищі відбулася радісна і довгоочікувана подія – відкриття навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». За сприяння Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради у рамках реалізації проекту з модернізації підготовки кваліфікованих робітників з обласного бюджету навчальному закладу було виділено більше півмільйона гривень на придбання сучасного обладнання та техніки для облаштування центру.

Основним завданням центру повинна стати підготовка здобувачів освіти, навчання дорослих упродовж життя, його створення надасть можливість розширити соціальне партнерство у сфері підготовки конкурентоздатного кваліфікованого робітника.

На урочистому відкритті центру були присутні поважні гості: заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації А.Б. Балонь, директор Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації Є.А.Криницький, Новокаховський міський голова В.І.Коваленко, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, керівники провідних будівельних підприємств та організацій міста, директори закладів професійної освіти області.

У своїх виступах гості наголосили на значущості створення таких центрів для інфраструктури міста. Престижність професії сантехнік нині значно зросла. Цьому сприяє висока заробітна плата, особливо при роботі в приватних фірмах і на будівництві та величезна затребуваність. При цьому професія сантехніка залишається однією з найважчих і складних. Адже під час непередбачених аварійних ситуацій, сантехнік — найважливіша людина. І хоча їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї наше життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось звичайного і необхідного. Сантехнічні роботи — важливий етап у будівництві, адже від їхньої якості залежить наш затишок і комфортне проживання!

Професія «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» має тривалу в часі та досить цікаву історію. Стародавній Рим не став би великим містом без своїх віадуків-водоводів, фонтанів, систем стоків та труб з обпаленої глини, що вражають складністю конструкцій і досконалістю інженерної думки. Вони будувалися і обслуговувалися прабатьками сучасних сантехніків. Досвід минулих поколінь, помножений на сучасну технологію й нові матеріали, виводять на арену фахівця, без роботи якого ми не уявляємо наше життя.

Після урочистого перерізання стрічки гості мали можливість оглянути приміщення центру: сучасну майстерню, в якій кожне робоче місце учня  має набір новітніх слюсарних та сантехнічних інструментів; на учбовому полігоні встановлені працюючі у реальному режимі сучасні душові кабіни, ванни, унітази, пральні машини, електричні опалювальні котли тощо; майстерня також оснащена електроінструментами провідних фірм «Метабо» і «Макіта».

У кабінеті теоретичної підготовки є все необхідне для якісного навчання: він  оформлений сучасними стендами, оргтехнікою, наглядністю.

Весь процес опанування професії в центрі комп’ютерізований і оснащений плазмовими телевізорами.

Директор училища М.М.Зальвовський у своєму заключному слові виразив подяку голові  Херсонської обласної державної адміністрації Гордєєву А.А., голові  Херсонської обласної ради Мангеру В.М.,  директору Департаменту освіти, науки та молоді Є.А.Криницькому за можливість виділення коштів на розвиток професійної освіти нашого регіону, відкриття навчально-практичних  центрів у багатьох училищах області.   Микола Миколайович також зазначив, що відкриттю центра передувала нелегка і кропітка праця майже всього колективу навчального закладу. Перш за все він подякував за якісну і своєчасно виконану роботу майстрів в/н Іванцова Г.А., Федяєва В.В., Гету К.К.,  ст.майстра Мельник М.М., всіх майстрів, що приймали участь у ремонтних роботах — столярів, штукатурів, зварників, лицювальників та всіх тих, хто своїм натхненням, працездатністю й небайдужим відношенням допоміг створити свято. М.М.Зальвовський поділився планами на майбутнє і сказав , що зупинятися на досягнутому ми не будемо, у перспективі – створення навчально-практичного центру з професії «Утеплювач фасадів», яка зараз дуже востребувана на ринку праці.

 

Октябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031