14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно. 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває». Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва, тому саме з цієї нагоди до Новокаховського ВПУ завітали наші добрі друзі, а саме козаки Новокаховського куреня Херсонської Олешківсько-Кам’янської паланки на чолі з отаманом Юрієм Властовим (з дотриманням вимог адаптивного карантину). На початку зустрічі сотник козацтва Михайло Властов (працює на посаді юрисконсульта нашого закладу освіти) розповів учнівській молоді про славну історичну минувшину та звичаї запорізьких козаків, їх січове життя під святим амофором та чесним Святим Покровом козацької Матері Богородиці, яку козаки сильно шанували і завжди пишались тим, що знаходяться під її безпосереднім захистом. Потім отаман козацтва Юрій Властов, який у неповторному художньо-публіцистичному стилі, на прикладі реальних історичних подій та видатних постатей, процитував відомих світових класиків історіографії: «З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва.
Старшина Таврійського куреня Євген Панасенко, який щойно повернувся з передової АТО на лікування після важкого поранення, розповів про військове сьогодення та продовження козацької вікової слави їх нащадками – сьогоднішніми захисниками нашої Вітчизни, і як в окопах передової лінії вони моляться, звертаючись за допомогою саме до Богородиці. Також розповів, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Після цікавих повідомлень гостей святкового заходу присутні були вражені дуже чуттєво-вразливою піснею «Прошу в неба і землі» у неперевершеному виконанні Назарок Олени та Макарищак Дар’ї, учениць групи № 115.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031