Електрогазозварник. Газорізальник.

ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК

Зварювання — надійний та економічний спосіб нероз’ємного з’єднання деталей машин, конструкцій та споруд. Суть його — в утворенні міцних зв’язків між атомами і молекулами з’єднуваних тіл завдяки місцевому зчепленню під тиском чи особливому виду деформацій. Неможливо уявити сучасне оточуюче середовище, без застосування такого міцного і доступного способу з’єднання, як зварювання.

Електрогазозварник виконує ручне електродугове, плазмове та газове зварювання (різання) деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, у тому числі обладнаних телевізійними, фотоелектронними та іншими пристроями, напівавтоматичне зварювання за допомогою автоматичних маніпуляторів (роботів).

Він здійснює електродугове повітряне стругання деталей з високовуглецевих легованих і спеціальних сталей та чавуну, зварює конструкції з металів та сплавів з обмеженою зварюваністю, в тому числі з титану і титанових сплавів, зварює дефекти деталей машин та механізмів, готує шви до зварювання та зачищає їх після.

При роботі на зварювальних автоматах і напівавтоматах функції зварника полягають у підготовці поверхонь, виборі технологічних режимів, контролі процесу зварювання та якості шва, а також у обслуговуванні відповідного устаткування.

ГАЗОРІЗАЛЬНИК

Основне завдання газорізальника, однією з найбільш затребуваних на ринку праці робітничих професій – це різка металів методів плавлення за допомогою спеціального обладнання. З огляду на повсюдне застосування металоконструкцій в будівництві і інших промислових галузях, необхідність в роботі кваліфікованого газозварника виникає постійно.

Професія газорізальник має на увазі володіння навичками різання металів різними способами з використанням газового різака або спеціальних апаратів, в тому числі зі складним програмним управлінням.

Кваліфіковані й досвідчені газорізальники відносяться до високооплачуваної категорії робітників.

Робота газорізальника має на увазі використання досить великої кількості обладнання і різних матеріалів. Тому цілком логічним є необхідність організації спеціального робочого місця.

Професія газорізальника є однією з найбільш затребуваних на ринку робочих спеціальностей. Робота має на увазі вплив великої кількості шкідливих і небезпечних факторів, а також пред’являється серйозні вимоги до здоров’я, кваліфікації і рівня знань фахівця. Разом з тим, вона є високооплачуваною при наявності досвіду і професійних навичок.

Октябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031