Поради батькам

НА ЗАМІТКУ ВСІМ БАТЬКАМ!!!

Кожну хвилину,коли ваша дитина знаходиться в спортивній школі, вона не на вулиці!Кожну хвилину, коли ваша дитина тренується в спортзалі, вона не перед комп’ютером, не з мобільним телефоном, чи перед телевізором!Кожну хвилину, коли ваша дитина знаходиться в спортзалі, вона буде навчатись таким важливим цінностям, як повага, дисциплінованість, честь, завзятість, щедрість, дружба, праця і зусилля. І самозабезпеченність!Кожну хвилину, коли ваша дитина займається спортом, вона буде навчатись корисним звичкам: вчасно лягати спати, добре їсти, тренуватись, слідкувати за особистою гігієною!Кожну хвилину, яку ваша дитина проводить на тренуванні, вона буде навчатись соціальним навичкам: лідерству, комунікації,співпереживанню, командній роботі і скромності!Кожну хвилину, коли ваша дитина тренується, вона взнає, що тільки працюючи можна досягнути цілі !!!

Вибір професії: покрокова інструкція

https://www.facebook.com/UAMON/posts/4754414674585073

Пріоритети та логіку, за якою молодь обирає професії

“Сімпл-дімпл”, “поп іт”, “крінж”, “краш” – схоже на лайливі слова, справді? Однак це не так! Це слова, які часто використовують сучасні підлітки, коли спілкуються одне з одним🤪 Про особливості поведінки покоління “Z”, його пріоритети та логіку, за якою молодь обирає професії, розповідає Елена Любченко в другому відео щодо профорієнтації. Психологиня також виділяє три головні цінності покоління “Z”. Олена Любченко, зокрема, відповідає на такі запитання:👉 як батькам конструктивно говорити з дітьми-підлітками;👉 чи є цінністю для молоді “диплом державного зразка”;👉 як діяти, коли професійний вибір дитини не збігається з бажанням батьків.

https://www.facebook.com/UAMON/posts/4726990820660792

ОБЕРЕЖНО _ ЗМІЇ

Обережно – змії!
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради попереджає, що з настанням теплого періоду року в Херсонській області почався сезон небезпечних плазунів. На Херсонщині популяція змій невелика, але є серед них і отруйні. Гадюка степова — це єдиний вид отруйних змій Херсонської області. Зустріти цих плазунів зазвичай можна у кам’янистій місцевості, у траві або паростях.
Зовнішній вигляд у неї вельми характерний: це невелика змія завдовжки 40-70 сантиметрів, пофарбована в сірий або темно-сірий колір. Голова трикутної форми (а не довгаста, як у всіх наших неотруйних змій), хвіст короткий (у вужів і полозів — досить довгий). Відмінна риса — зигзагоподібний малюнок на тілі, а шкіра не гладка, а луската. Фахівці розповідають, цей вид також занесений до Червоної книги України. Але не дивлячись на це, останнім часом їх кількість значно зросла.
Степова гадюка, на відміну від інших видів, має дуже токсичну отруту. Але вкусити вона може лише за умови, якщо їй завдали шкоди. До речі, у воді зустріти степову гадюку — неможливо. Людина може постраждати від укусу змії через свою необережність, самі і просто так змії не нападають. Якщо ви несподівано помітили змію, замріть, дайте їй можливість відповзти, не намагайтеся взяти її в руки, штовхнути ногою або фотографувати з невеликої відстані. Уникайте різких рухів, які лякають змію. Якщо змія прийняла позу загрози, відступіть повільно, мирно розійдіться з нею.
Як уберегтися від укусів змій:
Не рухайтеся. Побачили змію – не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт.
Одягайтеся відповідно. Якщо ви відправляєтесь в місцевість, де можуть жити змії – вибирайте одяг, який захистить від укусів. Це довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.
Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колоду – пошарудіть або постукайте палицею.
Не торкайтеся до неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, стогах сіна, під камінням або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.
Укус гадюки викликає такі симптоми: наявність однієї або двох маленьких точок проколу на шкірі, поява сильної і пекучого болю. У місці попадання отрути спочатку відчувається сверблячка, через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк, який досягає свого максимуму через 10-12 годин з моменту укусу. Можуть з’явитися головний біль, нудота, блювота, порушення зору, лихоманка, сонливість, холодний піт, слабкість, утруднене дихання, біль в лімфатичних вузлах. У людей з ослабленим імунітетом або алергією укус може призвести до анафілактичного шоку і смерті.
Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні, адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Однак, пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки не часто призводить до смерті.
Перша допомога при укусах змії:
спокій і мінімум рухів;
місце укусу обробіть антисептиком;
зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
прикладіть до рани лід, обгорнутий в тканину;
не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж, на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті (відсмоктувати отруту можна, тільки якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу);
не накладайте джгут;
не припікайте рану;
не можна вживати алкоголь.
Будьте уважними та обережними!
(Інформація управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради)

Каховський місцевий центр БВПД

https://www.facebook.com/kakhovka.kherson/

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру

https://www.dsns.gov.ua/ua/Diyi-naselennya-v-umovah-nadzvichaynih-situaciy-viyskovogo-harakteru.html

СЦЕНАРІЇ ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ, КОНСПЕКТИ УРОКІВ

https://www.facebook.com/konspekty/

МОЯ ДИТИНА

https://www.facebook.com/moyaditina/

Прості правила убезпечують від інфікування

https://www.facebook.com/261889753974137/posts/1652086324954466/

Що короновірус робить з нашим тілом?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3561234097241546&id=124158667615790

Міністерство охорони здоров’я України — рекомендації щодо організації навчання в освітніх закладах

https://www.facebook.com/261889753974137/posts/1635395556623543/

Правила роботи училища з 1 вересня

https://mon.gov.ua/ua/news/navchannya-bez-masok-dlya-uchniv-pochatkovoyi-shkoli-gnuchkij-rozklad-bezpechni-umovi-u-zakladah-osviti-oprilyudneno-novi-vimogi-moz-shodo-navchannya-pid-chas-karantinu

Шановні батьки та любі учні!!!
1 вересня буде в новому форматі: зустріч керівників групи і учнів на дистанції від інших груп. Ця зустріч може бути проведена як в класі, так і в якійсь локації подвір’я нашого училища.
Вхід до училища батьків, бабусь, дідусів з початком навчального року суворо заборонено.
У заклад освіти заходять тільки учні, пед. працівники та персонал закладу.
При вході/виході в/з заклад освіти обробляти руки антисептиком.
Під час перерв всі учні і педагоги повинні ходити в масках, на уроках маски дозволяється знімати. Зміна масок кожні три години. Тому запасайтеся масками! Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то обов’язково мати герметичний пакетик (zip-пакет, або папка на кнопці) один для використаної маски, інший для нової чи запасної. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакетик. Для використаних одноразових масок в училищі розміщені спеціальні урни.
Пед працівникам та персоналу будуть щоранку проводили температурний скринінг. Учням — ні. Але за умови поганого самопочуття учень повинен повідомити про свій стан здоров’я класного керівника, або викладача-предметника, у якого в них перший урок.
Ви як батьки зі свого боку ні в якому разі не відпускаєте дітей на навчання з температурою, сильним головним болем, кашлем. Тобто будь-які ознаки ОРВІ — ви залишаєте дитину вдома, звертаєтесь до лікаря!!!
Навчання здобувачів освіти буде в одному класі, переходити в інший кабінет будуть лише на деякі предмети (фізкультура, інформатика тощо).
Бажано, щоб кожен учень був зі своєю пляшечкою води.
Для кожної групи буде визначено свій вхід в училищеи і схема руху лише одними сходами, по всьому училищу ходити не дозволяється.
З повагою, адміністрація училища.

Навчання в умовах карантину: як організувати освітній процес з 1 вересня?

ЛЕКЦИЯ МАРИНЫ ГРИБАНОВОЙ «ПРАВДА О НАРКОТИКАХ»

https://www.youtube.com/watch?v=QU3TQZD0e0U&list=PLQoTzTr1IasMfhWNuV7ZD6hfVIIV-CqIc&index=2&t=28s&fbclid=IwAR2-lr651-6FYE5mzi-XEu76NaxaF9ehrTfKMy3BC9rATF3plSC4i_3n1Aw

Рекомендації МОЗ щодо навчання з 1 вересня

Онлайн-курс з учнями про освіту та кар’єру

https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:EducationUSA+CO2502+2020/about

Поради батькам на період літніх канікул

https://drive.google.com/drive/folders/1LwVfQWDKd9tLNFn3sxZKWg8I_knYViX0?usp=sharing

Як заклади освіти видаватимуть документи про середню освіту

https://erudyt.net/novini/novini-shkilnoi-osviti/yak-zaklady-osvity-vydavatymut-dokumenty-pro-seredniu-osvitu.html

СТОП! БУЛІНГ!

https://drive.google.com/file/d/1oKW8IyCuDsslcwquFRmzwRhCfQgko7mv/view?usp=sharing

Мінцифра створила освітній серіал про кібербулінг для підлітків | Нова українська школа

https://nus.org.ua/news/mintsyfra-stvoryla-osvitnij-serial-pro-kiberbuling-dlya-pidlitkiv/

https://drive.google.com/drive/folders/1sNPicZg4veIYWZ21bT7CV4cRqhfJchoU?usp=sharing

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО БУЛІНГ

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Інтернет-технології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп’ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.

Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв’язання задач.

Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп’ютер та Інтернет, більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі.

З метою надання батькам і педагогам допомоги з питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації розроблено ряд посібників і складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МІНІСТЕРСТВО ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

 1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ “Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48 с.
 2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с.
 3. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.
 4. Пам’ятка для батьків «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок», розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ: «ДІТИ. ІНТЕРНЕТ. МОБІЛЬНИЙ ЗВ’ЯЗОК»

«Пам’ятка для батьків» детально висвітлює технічні можливості мобільних телефонів та мобільного зв’язку в цілому, особливості не завжди позитивних послуг, запропонованих споживачеві глобальною мережею Інтернет. Завдяки пам’ятці батьки та педагоги дізнаються про ризики безконтрольного звернення дітей до медійного простору, про те, як захистити їх від впливу шкідливої інформації.

Протидіяти поширенню через Інтернет-мережу шкідливої для дітей і молоді інформації покликаний також перелік безпечних сайтів, рекомендований Національною експертною комісією. Зазначений перелік підкаже батькам, із якими сайтами треба знайомити свою дитину, щоб відкрити для неї цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.

Змістом державної політики у сфері захисту суспільної моралі є створення необхідних правових, економічних та організаційних умов, які сприяють реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення (ст. 5 Закон України «Про захист суспільної моралі»).

З метоюреалізації та додержання вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі, обігу продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру, продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості і порнографії, створено Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі (далі — Національна комісія).

Відповідно до статті 17 Закону України «Про захист суспільної моралі» Національна комісія є постійним позавідомчим державним експертним і контролюючим органом, який діє відповідно до цього Закону та чинного законодавства України і є відповідальним за утвердження здорового способу життя, належного стану моральності суспільства, контролює обіг продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.

Рішення Національної комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов’язковими для розгляду центральними і місцевими органами влади, засобами масової інформації всіх форм власності, а також фізичними та юридичними особами.

Відповідно до статей 2, 6 Закону України «Про захист суспільної моралі» виробництво та обіг у будь-якій формі продукції порнографічного характеру в Україні забороняються. Критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер, встановлюються спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері культури та мистецтв.

Виробництво та обіг у будь-якій формі продукції еротичного характеру та продукції, що містить елементи насильства та жорстокості, дозволяються виключно за умови дотримання обмежень, встановлених законодавством.

Забороняються виробництво та розповсюдження продукції, яка:

 • пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України;
 • пропагує фашизм та неофашизм;
 • принижує або ображає націю чи особистість за національною ознакою;
 • пропагує бузувірство, блюзнірство, неповагу до національних і релігійних святинь;
 • принижує особистість, є проявом знущання з приводу фізичних вад (каліцтва), з душевнохворих, літніх людей;
 • пропагує невігластво, неповагу до батьків;
 • пропагує наркоманію, токсикоманію, алкоголізм, тютюнопаління та інші шкідливі звички.

З високими темпами розвитку науково-технічного прогресу, зокрема, електронної техніки та можливостей обміну інформацією постало питання захисту дітей від інформації, яка несе загрозу морально-психічному здоров’ю.

Працівниками Національної комісії проводиться робота щодо виявлення цієї інформації у засобах масової інформації на будь-яких носіях, в тому числі, розповсюдження її за допомогою мобільних телефонів та всесвітньої мережі Інтернет.

 МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН ТА ПОРНОГРАФІЯ

Порнографія стає одним з локомотивів розвитку мобільного зв’язку, так як і раніше вона допомогла розповсюдженню відеомагнітофонів та Інтернету. В Європі продаж розваг для дорослих, які можна отримати в мобільні телефони, вже став бізнесом, що приносить мільйони доларів. Користувачі стільникового зв’язку вже витрачають десятки мільйонів на рік на „контент для дорослих”. У числі розповсюджувачів порнографії опинилися такі компанії, як гігант мобільного зв’язку Vodafone (Водафон) – названий однією з британських газет „Vodafilth” (filth – „розпуста”). На думку експертів, до 2009 р. статки „мобільного” порно у всьому світі склали $2 мільярди. Індустрія мобільного телебачення вражена тим, що 30 відсотків відео-контенту, відтворюваного на мобільних пристроях, є порнографічними.

На території СНД, за даними деяких провайдерів, еротика і порнографія складає не менше третини всього ринку мобільних картинок. Еротика користується великою популярністю у всіх сферах індустрії розваг і мобільний контент не є винятком. Найбільш популярними залишаються WAP-сайти порнографічного змісту. При цьому аналітики відзначають, що типовим споживачем мобільного порноконтенту є молодь та діти.

Батьки мають вміти те, що вже роблять діти!

ПЕРЕДАЧА КОНТЕНТУ

Контент (з англ. – зміст, вміст) – будь-яке інформаційно-значиме наповнення інформаційного ресурсу (тексти, ігри, графіка, мультимедіа).

Мобільний контент – це цифровий контент, адресований власникам мобільних пристроїв.

Є декілька способів:

 • MMS повідомлення;
 • За допомогою Bluetooth® (блютус);
 • ІЧ- порт, IrDA (Інфра червоний порт).

Bluetooth – це технологія бездротового зв’язку, створена у 1998 році. Основне призначення Bluetooth — забезпечення економного (з точки зору спожитого струму) і дешевого радіозв’язку між різноманітними типами електронних пристроїв, таких як мобільні телефони та аксесуари до них, портативні та настільні комп’ютери. Можливості Bluetooth дозволяють передавати будь-яку інформацію у вигляді файлів на відстань до 100 метрів.

Тому будь-який файл підліток може прийняти/передати за допомогою Блютус. При цьому підлітки можуть бути не знайомі і не бачити один одного та знаходитись у різних приміщеннях.

MMS – послуга мультимедійних повідомлень (англ. Multimedia Messaging Service, MMS) — стандарт, який дозволяє пересилати між мобільними пристроями повідомлення з мультимедійним змістом (зображення, звук тощо).

Але, на відміну від Bluetooth ця послуга надається оператором мобільного зв’язку, є платною та має обмеження, які встановлюються оператором, а саме, ціна, кількість повідомлень та максимальний об’єм даних.

IrDA – інфра червоний порт (англ. Infrared Data Association) є одним із стандартів передачі даних на малі відстані за допомогою інфрачервоного випромінювання.

Тобто, ІЧ-порт є аналогом Bluetooth, але на відміну від останнього, має малий радіус дії, не більше 10-20 сантиметрів.

ЗАМОВЛЕННЯ КОНТЕНТУ ЧЕРЕЗ SMS

 1. Абонент відправляє SMS з кодом контенту на короткий номер оператора (компанії, які надають послуги мобільного зв’язку).
 2. Оператор (без аналізу вмісту) перенаправляє отримане SMS до контент-провайдера (компанія, яка займається розповсюдженням контенту – картинки, музика, ігри, фото, кліпи тощо) згідно з укладеною угодою. Договір включає ряд додатків, в яких описується сервіс, правила участі і контент, що надається.
 3. При вдалій передачі SMS від оператора до контент-провайдера відбувається тарифікація (з абонента знімаються гроші). Деякі оператори знімають гроші при передачі зворотного SMS від контент-провайдера до оператора.
 4. Контент-провайдер опрацьовує отримане SMS та, згідно з вказаним кодом, відкриває відповідне WAP-посилання на вказаний контент. Посилання відправляється у зворотному SMS від контент-провайдера до оператора.
 5. Оператор отримує SMS і відправляє (без аналізу вмісту) його абонентові.
 6. Абонент заходить на вказане в SMS WAP-посилання та закачує контент на телефон. (З’єднання відбувається через PROXY-оператора, який здійснює лише тарифікацію без додаткового аналізу).

 

ЗАМОВЛЕННЯ КОНТЕНТУ ЧЕРЕЗ IVR (В ОСНОВНОМУ ЗВУКОВИЙ КОНТЕНТ)

 1. Абонент телефонує на короткий номер.
 2. Оператор перенаправляє дзвінок до контент-провайдера (або підрядчика контент-провайдера) згідно з укладеною угодою. Договір включає ряд додатків, в яких описується сервіс, правила участі і контент, що надається.
 3. Система контент-провайдера відповідає на виклик (з цієї миті починається тарифікація. Тарифікується або з’єднання, або тривалість, або те і інше). Абонент через IVR-меню вибирає потрібний контент.
 4. Контент-провайдер, посилаючись на вибраний в IVR-меню контент, формує відповідне WAP-посилання на цей контент. Посилка відправляється через SMS від контент-провайдера до оператора.
 5. Оператор отримує SMS та відправляє (без аналізу вмісту) його абонентові (інколи оператор знімає додаткову плату з контент-провайдера за відправлення SMS, оскільки таке відправлення часто відбувається як рекламна розсилка, і дуже рідко є офіційно оформленою відповіддю на IVR-запит).
 6. Абонент заходить на WAP-посилання, яке вказане в SMS, і закачує контент на телефон. (З’єднання відбувається через PROXY-оператора, який здійснює лише тарифікацію без додаткового аналізу).

ЗАКАЧУВАННЯ КОНТЕНТУ З WAP-ПОРТАЛУ

 1. Абонент заходить на посилання WAP-порталу. (З’єднання відбувається через PROXY-оператора, який здійснює лише тарифікацію без додаткового аналізу).
 2. Вибирає потрібний йому контент.
 3. Закачує вибраний контент.

ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД ЗАКАЧУВАННЯ КОНТЕНТУ З НЕБАЖАНИМ ЗМІСТОМ

 1. Оператори надають можливість перегляду всіх витрат певного мобільного номеру. Варто домовитися з дитиною, що ви будете переглядати ці дані, або включити цю послугу без її відома, але для цього вам буде потрібний телефон дитини.
 2. Вияснивши, що дитина використовувала послуги контент-провайдера, слід зателефонувати в call-центр оператора і довідатися:
 3. — якому контент-провайдеру належить цей короткий номер або WAP-портал;
 4. — якого роду інформація надається через даний сервіс;
 5. — чи є на цьому порталі інформація еротичного чи порнографічного характеру;
 6. — контактну адреса call-центру контент-провайдера.
 7. У call-центрі контент-провайдера Ви можете з’ясувати, який контент був замовлений з номера вашої дитини, при цьому не варто інформувати, що це не ваш особистий номер. Контент-провайдер може відмовитися надати таку інформацію.
 8. Одночасно з’ясуйте, яку інформацію можливо замовити за даним коротким номером (зателефонуйте на цей номер або зайдіть на WAP-портал). Подивіться в телефоні дитини, чи збереглося SMS з номером замовленого контенту, або зворотне SMS з WAP-посиланням, або перевірте історію сторінок, які відвідувала дитина, в браузері телефону. Якщо ви переконалися в тому, що сервіс, яким користувалася ваша дитина, містить інформацію еротичного, порнографічного чи іншого небажаного характеру, і цю інформацію дитина вже отримала (що буває найчастіше), потрібно звернутися до call-центру оператора.

Вибір за Вами.

ДІТИ В ІНТЕРНЕТ

Проблема безпеки дітей в мережі Інтернет вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро.

Відомо, що підлітки у період заниженої самооцінки шукають підтримки серед своїх друзів, а не у родинному колі. Старші підлітки, бажаючи незалежності, мають потребу ототожнювати себе з певною групою й схильні порівнювати цінності своєї сім’ї та своїх товаришів.

  ЩО РОБЛЯТЬ ПІДЛІТКИ В ОН-ЛАЙНІ

В он-лайні підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в он-лайнові ігри. За допомогою пошукових серверів підлітки знаходять інформацію будь-якого змісту та якості в мережі Інтернет. Більшість підлітків реєструються у приватних чатах та спілкуються на будь-які теми, видаючи себе за дорослих. Хлопці в цьому віці надають перевагу всьому, що виходить за межі дозволеного: брутальний гумор, насильство, азартні ігри, еротичні та порно сайти. Дівчатам, які мають занижену самооцінку, подобається розміщувати провокаційні фото, вони схильні на фривольні розмови, видаючи себе за дорослих жінок, в результаті чого стають жертвами сексуальних домагань.

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги:

 • розміщуйте комп’ютери з Internet-з’єднанням поза межами кімнати вашої дитини;
 • поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з яким вони спілкуються в он-лайні, довідайтесь як вони проводять дозвілля і чим захоплюються;
 • цікавтесь які веб сайти вони відвідують та з ким розмовляють;
 • вивчіть програми, які фільтрують отримання інформації з мережі Інтернет, наприклад, Батьківський контроль в Windows*;
 • наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм он-лайновим другом без Вашого відома;
 • навчіть своїх дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонуються власниками сайтів;
 • контролюйте інформацію, яку завантажує дитина (фільми, музику, ігри, тощо);
 • цікавтесь чи не відвідують діти сайти з агресивним змістом;
 • навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в он-лайні. Вони не повинні використовувати Інтернет мережу для розповсюдження пліток, погроз іншим та хуліганських дій;
 • переконайтеся, що діти консультуються з Вами, щодо будь-яких фінансових операції, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет мережу;
 • інформуйте дітей стосовно потенційного ризику під час їх участі у будь-яких іграхта розвагах;
 • розмовляйте як з рівним партнером, демонструючи свою турботу про суспільну мораль.

Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет. Але пам’ятайте, Інтернет, це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

*БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ У WINDOWS VISTA

З появою нової операційної системи Windows Vista, до складу якої увійшли засоби батьківського контролю (Parental Control), з’явилась можливість легко контролювати отримання дітьми інформації і забезпечити їх захист під час роботи на комп’ютері.

За допомогою засобів батьківського контролю є можливість встановити:

 • обмеження часу, який дитина проводить за комп’ютером;
 • обмеження часу, протягом якого діти можуть входити у систему, зокрема, дні тижня і години, коли доступ дозволено (в інший, не зазначений Вами час, діти не зможуть користуватися комп’ютером. Якщо дозволений час закінчиться, а дитина ще працює за комп’ютером, відбудеться автоматичний вихід із системи;
 • обмеження доступу дітей до мережі Інтернет за допомогою веб-фільтра батьківського контролю.
 • Завдяки спеціальному веб-фільтру Ви одержуєте можливість встановити низку обмежень на доступ дітей до мережі Інтернет, зокрема:
 • заборонити доступ до окремих ігор (ви можете блокувати ігри на підставі вікової категорії та оцінки вмісту, а також заборонити доступ до певних ігор);
 • обмежити активність в мережі Інтернет (ви можете блокувати доступ до веб-сайтів, обираючи рівень обмеження об’єму інформації; вказати, яку інформацію за тематикою та змістом фільтри пропускатимуть, а яку блокуватимуть; заблокувати або дозволити доступ до окремих веб-сайтів; заборонити або дозволити завантаження файлів);
 • заборонити використання окремих програм.

Більш детально з можливостями веб-фільтра батьківського контролю можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Майкрософт.

З приводу порушень законодавства України у сфері захисту суспільної моралі звертайтесь до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Наші реквізити: 04050 м.Київ, вул. Пимоненка 10-а, тел./факс: +38 (044) 486-11-61, офіційний сайт – www.moral.gov.ua; e-mail – info@moral.gov.ua

ПЕРЕЛІК ОНЛАЙН-РЕСУРСІВ, РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЛЯ ДІТЕЙ

 

СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ІНТЕРНЕТ-САЙТИ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

www.childbooks.blox.ua – веб-сайт „Книги для дітей”;
www.abetka.ukrlife.org – веб-сайт для дітей „Весела абетка”;
www.abetka-logopedka.org – веб-сайт „Світ дитини”;
www.kazka.in.ua – веб-сайт „Українська казка”;
www.ae-lib.org.ua/_lit_child.htm – веб-сайт „Дитяча література”;
www.levko.info – дитячий сайт „Левко”;
www.mysl.lviv.ua – веб-сайт „Країна міркувань”;
www.dytjachi-virshi.org.ua – авторський сайт „Віршики пана Назара.

 

ОСВІТНЬО-ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ

http://teacher.at.ua – веб-сайт “Вчитель вчителю, учням та батькам”;
www.balachka.com – веб-сайт “Пиши українською”;
http://bibliyna-istoriya.org.ua – веб-сайт “Біблійна історія”;
http://cikave.org.ua/pro-sajt – веб-сайт “Цікаво про цікаве”;
www.akBooks.com.ua – веб-сайт “Академічна книгарня@онлайн”;
http://lcorp.ulif.org.ua/dictua – український лінгвістичний портал “Словники України”;
http://www.idea-ukraine.org – проект “Відкритий світ інформаційних технологій”.

 

ІНТЕРНЕТ-САЙТИ БІБЛІОТЕК ТА ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

http://www.4uth.gov.ua – веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (м. Київ);
http://www.chl.kiev.ua – веб-сайт Національної бібліотеки України для дітей;
http://www.nbuv.gov.ua – веб-сайт Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (м. Київ);
http://www.bukvoid.com.ua – веб-сайт “Буквоїд”;
http://www.nplu.org – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (м. Київ);
http://www.ukrbook.net – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова (м. Київ);
http://library.zntu.edu.ua/res-libr-el.html – веб-сайт “Бібліотеки в мережі Internet”;
http://www.loc.gov – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США;
www.bnf.fr – Bibliotheque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної бібліотеки Франції;
www.bl.uk – веб-сайт Британської бібліотеки.

 

ІНТЕРНЕТ-САЙТИ МУЗЕЇВ ТА КАРТИННИХ ГАЛЕРЕЙ УКРАЇНИ

http://prostir.museum – портал “Музеи Украины”;
http://www.prostir.museum/sites/ua – веб-сайт “Музейний простір України”;
http://namu.kiev.ua – веб-сайт Національного художнього музею України;
http://www.warmuseum.kiev.ua – веб-сайт Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років;
http://hutsul.museum – веб-сайт Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття;
http://museum.odessa.net/fineartsmuseum – веб-сай Одеського художнього музею;
http://www.archaeology.odessa.ua – веб-сайт Одеського державного археологічного музею;
http://www.oweamuseum.odessa.ua – веб-сайт Одеського музею західного і східного мистецтва;
http://muzey.vn.ua – веб-сайт Вінницького обласного краєзнавчого музею;
http://www.museum.lviv.ua – веб-сайт Львівського музею історії релігії;
http://lvivgallery.org – веб-сайт Львівської національної галереї мистецтв;
http://honchar.org.ua – веб-сайт Музею I.М. Гончара;
http://www.chersonesos.org – веб-сайт Національного заповідника “Херсонес Таврійський”;
http://www.tmf-museum.kiev.ua – веб-сайт Державного музею театрального, музичного і кіномистецтва України.

Поради батькам

Батьківські права та обов’язки

Тренінг для батьків

Скажи булінгу «Ні!»: ігри та вправи для розвитку емоційного інтелекту

Дитина, оточена критикою – вчиться звинувачувати…

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! з 28.08.2018 року вступили в дію нові санкції 
до ст. 1️⃣8️⃣4️⃣ КУпАП.

Домашнє насильство: кого і за що карає закон?«Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб» – речниця «Ла Страда-Україна»https://www.radiosvoboda.org/a/details/29000805.html

https://www.bbc.com/ukrainian/features-46832511Домашнє насильство в Україні–злочин, а не «любов»

ЗА ПАЛІННЯ У ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ – ШТРАФ

Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», в Україні було введено заборону на паління в громадських місцях. Поряд з цим, Кодексом України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність за паління в заборонених місцях.

За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання Закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Статтею 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», встановлено заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів в громадських  та  інших місцях

Забороненими місцями є:

 • ліфти і таксофони;
 • приміщення та території закладів охорони здоров’я;
 • приміщення та території навчальних закладів;
 • дитячі майданчики;
 • приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
 • під’їзди житлових будинків;
 • підземні переходи;
 • транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 • приміщення закладів ресторанного господарства;
 • приміщення об’єктів культурного призначення;
 • приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 • стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів.

Крім цього Закон встановлює заборону і на куріння:

 • у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
 • у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 • у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах та на вокзалах.

Відповідно до ст. 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено Законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 170 грн.), а повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян від 170 грн. до 340 грн.).

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знаку про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знаку та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».

Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму.

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити куріння тютюнових виробів.

Також чинним законодавством України передбачені окремі статті за правопорушення, пов’язані з курінням у невстановлених місцях на суднах, куріння в вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також в метрополітенах, куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях.

У випадку, якщо ви курите в перерахованих місцях, то застосовуються спеціальні норми. Частина 2 статті 110 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що куріння у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також в метрополітенах, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти (85 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до частини 2 статті 115 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння у невстановлених місцях на суднах, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти (85 грн.) До двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно частини 3 статті 119 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

За відсутності самостійного заробітку в осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративне правопорушення, штраф стягується з батьків або осіб, які їх замінюють.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.

Відповідно до статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому Законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

 • подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного в постанові про стягнення штрафу;
 • витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

без супроводу дорослих

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ

З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства» «…дитина – це особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років.

Відповідальність за порушення законодавства:

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП). Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 850 грн.). За повторне порушення протягом року – від 850 грн. до 1700 грн.

2. Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях!

2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП)!


2 новини — хороша і погана. Оксана Соколова про коронавірус

https://ru-ru.facebook.com/Fakty.ICTV/videos/2607783166169706/

В УКРАИНЕ СОЗДАЛИ ПРИБОР ВЕНТИЛЯЦИИ ЛЕГКИХ, КОТОРЫЙ ПОМОЖЕТ СПАСТИ ЗАБОЛЕВШИХ КОРОНАВИРУСОМ

https://fakty.ua/337842-v-ukraine-sozdali-pribor-dlya-ventilyacii-legkih-kotoryj-pomozhet-spasti-zabolevshih-koronavirusom

Ібупрофен і Covid-19: міфи та правда про ліки

https://www.bbc.com/ukrainian/features-51959411

Эту песню должны услышать все!!! Услышать и остаться дома!!!

https://www.facebook.com/voinikovandrew/videos/1150664221992520/

Контакти лікарів, які готові безкоштовно надавати консультації на час карантину


https://gre4ka.info/z-sotsmerezh/58127-z-iavylysia-kontakty-likariv-iaki-hotovi-bezkoshtovno-nadavaty-konsultatsii-na-chas-karantynu


https://decor.modaistile.ru/2020/03/23/spisok-likariv-gotovih-nadavati-bezkoshtovni-konsultatsiyi-u-viber-ta-whatsapp/

МОЗ нагадує здоровим людям — не треба носити маски


https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2904061-moz-nagadue-zdorovim-ludam-ne-treba-nositi-maski.html

ЯК ДОВГО ЖИВЕ КОРОНОВІРУС НА ПОВЕРХНЯХ?


10 речей, які діти хочуть чути від своїх батьків

5 способів зробити медичну маску власноруч (ВІДЕО)

https://cikavoinfo.com/cikavo-vmiti/5-sposobiv-zrobiti-medichnu-masku-vlasnoruch.html

Домашній догляд за хворим на коронавірусну інфекцію

https://healthcenter.od.ua/2020/03/28/domashnij-doglyad-za-hvorym-na-koronavirusnu-infekcziyu/

ОКСАНА СОКОЛОВА РОЗПОВІЛА ПРИГОЛОМШЛИВІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

https://ft.ictv.ua/uncategorized/oksana-sokolova-rozpovila-prygolomshlyvi-novyny-pro-koronavirus/

Interschool

https://www.facebook.com/interschool.education/

Новокаховська міська рада

https://www.facebook.com/pages/category/Society—Culture-Website/Новокаховська-міська-рада-366060944048393/

Інститут Аналітики та Адвокації: Носити маски чи ні?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1280091958862699&id=271815699690335

Поліція Херсонської області звертає вашу увагу!

https://pivdenukraine.com.ua/2020/04/04/u-xersonskij-polici%d1%97-rozpovili-pro-vprovadzhennya-zhorstkogo-karantinu/

Що робити з одягом, продуктами, упаковкою та телефоном? Тримайте п’ять порад

https://www.facebook.com/359429071842/posts/10157546574951843/

У спалах коронавірусу лікарі радять ретельно мити руки. А ви знаєте, як це робити правильно?

https://www.facebook.com/594022430618124/posts/3051431588210517/

Як не спитися на карантині

https://www.bbc.com/ukrainian/features-52232845?xtor=CS3-33-[wsukrainian~C~A38B40C39D38E38F38G38wsmktg_Corona_Virus~Ukrainian_Corona_Virus_Facebook_Traffic_Ukraine_E38F38G38]-[Facebook]-[23844615274370181]-[23844615397400181]

Що робити з одягом, продуктами, упаковкою та телефоном? Тримайте п’ять порад

https://www.facebook.com/RadioSvoboda.Org/videos/215748492856316/

Рідна Україна

https://www.facebook.com/ridna.u/

Октябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031