Столяр. Верстатник деревообробних верстатів.

СТОЛЯР

Столяр — робітник, фахівець, який займається обробкою дерева і виготовленням виробів із нього. Технологічні зміни, індустріальне домобудівництво зруйнувало звичні уявлення про столярне виробництво. Тепер більшість столярних виробів виготовляються в заводських умовах за допомогою відповідних механізмів і машин, а на будову надходять готові стінові панелі з встановленими віконними заскленими блоками. Водночас праця столяра безпосередньо на будівельному майданчику значно полегшилася завдяки використанню механізованого та електрифікованого інструменту.
Докорінно змінилося промислове виготовлення меблів. Тут застосовуються сучасні методи роботи, матеріали для оздоблення, прогресивні монтажні засоби, різноманітні фарби, лаки, клеєві розчини.

ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ:

Предметом праці столяра є деревина. Він займається обробкою деревини, виготовленням виробів з неї, при необхідності монтажем їх на будівельних об’єктах. Існують білодеревні (хвойні і м’які листяні види порід) і червонодеревні (тверді цінні види листяних порід дерев) роботи, у залежності від виду деревини. Столяр — багатопрофільна професія: виготовляє меблі (м’яку, корпусну, офісну); бере участь у будівництві: виготовленні і монтажі дверей і вікон, меблів, що вбудовуються, монтажі перегородок, врізанні замків, ручок, облицюванні стін дерев’яними панелями, а також виготовленні будь-яких виробів з дерева: вішалок, карнизів і інше.
Столяр у своїй роботі працює не тільки з деревом і з матеріалами, що заміняють дерево, а й з різними способами кріплення і монтажу виробу: металевими шурупами, скобами, цвяхами, клеями, матеріалами, необхідними для облицювання, обтягування, обробки дерев’яних виробів (плівками, лаками, фарбами, тканинами).

ВЕРСТАТНИК ДЕРЕВООБРОБНИХ ВЕРСТАТІВ

Сучасні досягнення у галузі деревообробки дають змогу виготовляти все нові і нові вироби з деревини. На сучасному етапі застосовуються нові верстати для обробки деревини та лінії по збиранню столярно-будівельних конструкцій. А для виконання цих робіт необхідні висококваліфіковані робітники за спеціальністю „Верстатник деревообробних верстатів ”.

Верстатник деревообробних верстатів займається спеціалізованою обробкою деревини. Верстатники деревообробних верстатів виконують поздовжній та поперечний розкрій пиломатеріалів з деревини м’яких та твердолистяних порід на однопильних верстатах, випилювати деталі з деревини за розміткою на стрічкопиляльних верстатах, розкроювати деревину та заготовки під кутом та по шаблону на круглопиляльних верстатах; виконувати свердління отворів у деталях на одношпиндельнихсвердлильних верстатах з механічною подачею; вибирати пази в деталях на свердлильно-пазувальних верстатах, налагоджувати ці верстати. Виконувати стругання в кут крайки та пласті брускових деталей на фугувальних та рейсмусових верстатах, фрезерувальні роботи на фрезерних верстатах. Виконувати точіння деталей

Июль 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031