Історія училища

Легкокрилим птахом пролітають роки… І ось нашому рідному училищу вже 52! Поважний вік для навчального закладу, є що  згадати, над чим задуматися, та  найголовніше – є чим пишатися, адже сьогодні Новокаховське вище професійне училище – престижний професійно-технічний навчальний заклад Херсонської області. За півсторічне існування педагоги училища намагалися повною мірою виконувати поставлене перед ними відповідальне завдання – допомогти молодій людині віднайти своє місце в суспільстві через опанування робітничої професії, реалізувати свої здібності та спроектувати своє майбутнє.

Вперше двері нашого  навчального закладу відкрилися 1 вересня 1966 року. Передумовою його виникнення стало те, що молодому місту, яке стрімко розбудовувалось, були вкрай необхідні муляри, штукатури, столяри, зварники. Як пригадують ветерани нашого училища, розпочинати перший навчальний рік було складно: не вистачало приміщень, обладнання, підручників, майже не було спеціалістів з педагогічною освітою. Під навчальні класи тимчасово пристосували вагончики. Але вже через два роки учні своїми руками збудували навчальний корпус і гуртожиток. Контингент першого набору складав 270 учнів, яких навчали основним будівельним професіям: муляр-монтажник, тесляр, штукатур-лицювальник, арматурник-електрозварник.

Першим директором училища став Шевчук Володимир Григорович. Серед тих, хто багато сил  та енергії віддав становленню навчального закладу, були Сиротін Володимир Федорович,  Нєкрасов Юрій Анатолійович, Дундук О.М., Давидов О.Я., Чанцев Ю.П., Мєтьолкін В.Є., Малінко Л.С., Соловйова Р.О., Ламберг А.М. та ін.

На початку 70-х років училище розмістилося в корпусах філіалу Одеського будівельного інституту, де воно знаходиться і зараз (проспект Перемоги, 2). Згодом учні крім робітничої професії стали здобувати середню освіту. Старожили пам’ятають: у той час на даху будівлі з’явилися величезні літери СПТУ-16.

Йшли роки… Росла і зміцнювалась матеріально-технічна база училища, збільшувався контингент учнів, відкривалися нові професії, формувався

стабільний інженерно-педагогічний колектив. З початку заснування училища директорами працювали Шевчук В.Г., Чанцев Ю.П., Третьяк А.І. У 80-ті роки його  очолював Нєкрасов Ю.А., людина інтелігентна, творча, неординарна .Випускники того часу пригадують, як вони разом із Юрієм Анатолійовичем «ходили» на яхтах по Дніпру, а педагоги ніколи не забудуть поїздки по обміну досвідом до Болгарії. Завдячуючи високій культурі, уважному ставленню до колег і учнів, повсякденній сумлінній праці він завоював заслужений авторитет і пошану. Нажаль, цього року Юрій Анатолійович пішов із життя.

90-ті роки були не найкращими для профтехучилища. Але не зважаючи на труднощі, колектив докладав багато зусиль, щоб не тільки вижити у нових ринкових умовах, а й продовжувати навчати молодь робітничих професій та готувати їх морально до життя у складних економічних умовах держави. Саме в цей нелегкий період училище очолив Зальвовський Микола Миколайович. Глибока обізнаність у питаннях професійно-технічної освіти, організаторський талант, вимогливість, відповідальність, повага до людей дали йому змогу за 25 років успішної управлінської діяльності об’єднати навколо себе міцну команду однодумців. Колектив училища звик не просто працювати, а працювати на результат. Під керівництвом Миколи Миколайовича, Заслуженого працівникаосвіти України, члена президії Всеукраїнської асоціації працівників профтехосвіти училище по праву набуло статусу  вищого і стало одним з найкращих ПТНЗ не тільки області, а й України.

Сьогодні навчання в училищі здійснюється в 25 навчальних кабінетах, 11 виробничих майстернях, 3 комп’ютерних класах. У навчальному процесі використовується 84 комп’ютери, об’єднаних у локальну мережу з виходом в Інтернет, 3 мультимедійних системи. Створено медіа центр з потужним сервером і сучасною оргтехнікою,  електронну базу педагогічних напрацювань. Училище має власний сайт. Працюють бібліотека, гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції, тренажерний зал. Навчають і виховують юнаків і дівчат 70  висококваліфікованих інженерно-педагогічних працівників, 27 з них мають вищу категорію або педзвання.

За півсторіччя творчої роботи в училищі склалися найкращі традиції в організації навчально-виховного процесу. Кожен з педагогів проявляє пошук, самовіддачу, глибоку відданість справі. Яскравою тенденцією в розвитку навчального закладу є те, що наші колишні випускники повертаються до нас викладачами та майстрами виробничого навчання. Поряд з досвідченими педагогами, що віддали училищу не одне десятиріччя свого життя , такими як Довженко О.Ф., Семенов Б.М., Кисловська Л.В., Добрікова Н.М., Гета К.К., Бондаренко Н.В., Куркіна Т.М., Бородавко Н.В., Шапчіц Н.П., Цуканова Н.В., Васильковська В.В., працює обдарована молодь. Після закінчення вишів повернулися до рідного училища Рєзніков В.В., який зараз обіймає посаду заступника директора; майстри виробничого навчання Семенова Я.І., Смольянінова Н.В., Білковський А.І. та багато інших.

Авторські розробки, проекти, методичні посібники, участь у різноманітних конкурсах, експериментах — складові творчої діяльності наших педагогів. Дипломи 1-го і  2-го ступенів на Всеукраїнських конкурсах «Робітнича професія» та «Дитячі енциклопедії робітничих професій»,  перемоги і  призові місця в обласних конкурсах навчальних майстерень і кабінетів, конкурсах «Майстер року», «Методист року», «Краще портфоліо методичного об’єднання» — це далеко не всі досягнення, якими пишається наш колектив.

За півсторічне існування Новокаховське вище професійне училище підготувало більше сімнадцяти тисяч кваліфікованих фахівців своєї справи.

Наші  випускники  примножують традиції і славну історію нашого навчального закладу не тільки на Херсонщині, а й за її межами. Гордістю училища є його випускники, що стали  успішними керівниками, громадськими діячами, військовослужбовцями, бізнесменами, відомими спортсменами.

Июль 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031