Семінар з питань запобігання домашньому насильству, протидії булінгу та торгівлі людьми

Однією з найбільш гострих проблем нашої країни є насилля відносно дітей. Захист дітей від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливим, соціально значущим і актуальним завданням.

У четвер, 31 жовтня 2019 року, за ініціативою служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради, адміністрацією Новокаховського вищого професійного училища був організований та проведений семінар для заступників директорів з виховної роботи, соціальних педагогів, психологів професійно-технічних та вищих закладів освіти з питань запобігання домашньому насильству, протидії булінгу та торгівлі людьми.

На заході були присутні спеціалісти, відповідальні за соціальний захист дітей, Таврійської міської, Райської сільської рад, Дніпрянського старостинського округу.

Привітала учасників зібрання головний спеціаліст служби у справах дітей Олена Анатоліївна Харченко, яка зазначила, що захід є надзвичайно актуальним, наголосила на важливості обговорення ключових проблем щодо застосування законодавства про запобігання домашньому насильству, протидію булінгу та торгівлі людьми, а також напрацювання ефективних механізмів їх усунення.

Про організацію та проведення виховної роботи щодо протидії та запобігання домашньому насильству, профілактики булінгу в Новокаховському вищому професійному училищі розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Сухацька Т.В. Вона акцентувала увагу на злагодженості у виховній роботі всього педагогічного колективу (психологічної служби, майстрів та викладачів, вихователів, бібліотекаря, юрисконсульта, адміністрації) зі здобувачами освіти  та їх батьками.

Юрисконсульт училища Зальвовська І.М. розповіла про зміни в законодавстві щодо захисту прав дітей і детально зупинилась на тлумаченні законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» № 2229 – VIII від 07.12.2018, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» №2657-VIII від 18.12.2018; ознайомила з іншими законодавчими актами, які використовуються в роботі закладу освіти у сфері запобігання насильства над дітьми.

Група учнівського активу з профілактики булінгу «Не будьте байдужими!» під керівництвом викладача Марковець О.С. за допомогою інсценівки «Добрий плід» донесли глядачам незаперечну істину: віддане добро повернеться сторицею.

Досвідчений педагог та психолог Цуканова Н.В. під час години спілкування «Не будь булером, а будь другом!» провела бесіду про негативні сторони ганебного явища булінгу, розглянула досвід боротьби з булінгом Ніка Вуйчича. Вразили до сліз життєві історії учениці та викладача, які на собі відчули негативний вплив булінгу в шкільні роки.

На семінарі було розглянуте питання: «Формування в освітньому середовищі нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого відношення до постраждалих осіб». Про насильство, як феномен людського буття, яке зумовлює нашу свідомість, розповів практичний психолог закладу освіти Зальвовський В.М. Він зазначив, що Україна перенасичена насильством на всіх рівнях. Тому в закладі освіти першочергове завдання – формування несприйняття насильства в будь-якому вигляді.

Вихователь гуртожитку Іщенко О.І. провела модуль профілактичного тренінгу з елементами гри «Я-не товар», метою якого є формування навичок поведінки щодо виявлення небезпек та загроз під час подорожей до інших країн.

Васильєва Н.С., бібліотекар училища, та дівчата учнівської групи №209 продемонстрували фрагмент настільної просвітницько-профілактичної гри «Галопом по Європах!». Мета цієї гри: поінформувати учасників про проблему трудового трафіку й торгівлі людьми, проаналізувати причини та наслідки цього явища, виробити навички відповідальної поведінки. Учасники гри повідали, що граючи, вони навчаються ефективно розпоряджатися грошима, планувати подорожі, дізнаються, які ситуації можуть виникати через недостатню обізнаність щодо особливостей перебування за кордоном. Наталія Сергіївна вказала, що ця захоплива гра допомагає підліткам опанувати премудрості життя. Винахідливість і кмітливість, уміле поєднання розважливості й розумного ризику не лише приведуть гравців до перемоги у грі, але й, без сумніву, стануть у нагоді в дорослому житті. Обговорюючи питання «Діагностика, як інструмент при наданні допомоги постраждалим від насилля», соціальний педагог Семенова Н.Б. повідала присутнім про використання у своїй роботі системи «Дизайн людини», яка допомагає визначити один із чотирьох типів людини: «маніфестор, генератор, проектор, рефлектор», — що значно полегшує роботу працівників психологічної служби з вибором напряму роботи, особливо у випадках з психологічним насиллям.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Ноябрь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930